top of page
IMGP5648w.jpg

VEŘEJNÝ PROSTOR

VEŘEJNÉ PROSTORY ČI MĚSTSKÁ ZELEŇ

Potřebujete vyřešit zeleň v zástavbě? Nabízíme poradenství, návrhy i realizace ve veřejném prostoru.

Šíře využití nabízených služeb vychází vždy z individuálních potřeb investora. Je možné využít veškerý servis nebo jen některé dílčí služby.

Park, trvalkový záhon na náměstí, zahrada mateřské školky, zeleň u firemní prodejny či sídla organizace nebo mnoho jiných variant městské zeleně.

JAKÉ JSOU NAŠE NÁVRHY?

Každý řešený prvek je ve výsledku zcela originální.  A to nejen z důvodů odlišných podmínek daného pozemku, ale hlavně z důvodu uživatelské funkce.

 

Přírodní pojetí našich návrhů mají charakteristický nezaměnitelný ráz. Velmi zajímavý kontrast vzniká propojením moderní výstavby s volně koncipovanou zelení. Celkový dojem strohosti moderní architektury přírodní výsadba zjemní a oživí.

 

Ve výsadbách využíváme listnaté dřeviny, preferujeme naše původní druhy. Jehličnany používáme pouze v ojedinělých případech.

 

Naše prvky veřejné zeleně kvetou, voní, plodí. Výrazný je také jarní a podzimní aspekt. Jsou atraktivní po celý rok a také v zimě.

 

Plní tedy nejen funkci okrasnou, ale také ekologickou, protože poskytují potravu a úkryt řadě živočichů, zadržují vodu v půdě a vytvářejí příznivé mikroklima.

 

Námi koncipovaná zeleň vytváří i v intravilánu přírodní zákoutí, které mají pozitivní vliv na psychiku člověka. To ocení nejen návštěvníci parků a odpočinkových zón ve městech, ale také lidé pracující.

JAK PRACUJEME?

Zeleň ve veřejném prostoru je navržena podle potřeb a preferencí investora. Tyto představy však musíme vyladit s reálnými možnostmi a lokálními podmínkami daného stanoviště a dále můžeme konzultovat další možnosti vhodné pro daný záměr. Důraz je kladen na individuální přístup k danému subjektu - obce či firmy, která má o zajímavý prvek ve veřejném prostoru zájem.

 

Ve městech i obcích je mnoho příležitostí pro zlepšení a zpestření veřejného prostoru. Jednou z možností je vytváření zelených zón. Takové plochy přinášejí mnoho pozitiv. Také zde využíváme výhody a principy, které platí i pro projektování soukromých přírodních zahrad.

bottom of page