top of page
Vyhledat

Tipy na literaturu

Permakultura - po jakém titulu sáhnout?


Barevná, čtivá a obsažná kniha s názvem Kompletní návod k vytvoření ekozahrady a rodového statku (Jaroslav Svoboda) má velmi široký záběr. Podobně Zelenina z ekozahrady (Jaroslav Svoboda a Lada Svobodová). Často v nich listuji pro informaci či povzbuzení a nacházím stále něco nového, podle šíře vlastních vědomostí a zkušeností.


Ještě než se vůbec zrodil pojem „permakultura“, sázel kdesi v Alpách horal jménem Sepp Holzer svůj permakulturní ráj. Napsal knihu Zahrada k nakousnutí - permakultura podle Seppa Holzera. Jeho dcera a syn, kteří v jeho díle pokračují, společně napsali knihu Království bylinek v permakulturní zahradě (Claudia a Josef Andreas Holzerovi).


Útlá brožurka Permakultura v kostce (Patrick Whitefield) ve stručnosti shrnuje základní myšlenky a nástroje permakultury. Podrobná a velmi praktická kniha je pak např. Úvod do permakultury (Bill Mollison). Rozsáhlé pojednání o otázkách trvalé udržitelnosti najdete v knize Permakultura - Principy a cesty nad rámec trvalé udržitelnosti (David Holmgren).


Publikací o zahradničení podle přírody, které stojí za doporučení, je také několik. Třeba Česká biozahrada (Radomil Hradil a kol.) je přehledná kniha pro začátečníky s množstvím barevných fotografií. Dobré jsou knihy od Marie-Luise Kreuter (Zahrada v souladu s přírodou; Biozahrádka).


Doslova encyklopedií jedlých rostlin je kniha Rajská zahrada s podtitulem Pěstujeme jedlé vytrvalé rostliny - Přehled od A do Z (Alexander Heil).


Samozřejmě tohle je jen několik příkladů. Delší výčet knih najdete např. na stránkách Jaroslava Svobody zde.

25 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Remízek

Commentaires


bottom of page